Görsel Sanatlar Atölyesi

Görsel Sanatlar Atölyesi

Hedefi olan, hedefine koşan ama yarış atı olmayan, Ne istediğini bilen ancak asla bilmiş tavırlar takınmayan, 2 yabancı dil konuşan ama kendi dilini hor görmeyen, Teknolojiyi kullanan fakat teknolojinin esiri olmayan, Her görüşe saygılı ancak ilkelerinden taviz vermeyen, Bilimin ışığında, sporun ve sanatın yol arkadaşı olduğu, değerlerinin farkında olan nesiller yetiştirmek için GELİYORUZ!


AÇI Kolejinde; bakmakla görmek arasında görmeyi tercih eden, görsel düşünmeyi geliştirici, yaratıcı gücü kendi potansiyelinde fark eden ve uygulayan, estetik kaygıları gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş görsel sanatlar eğitim modeli uygulanmaktadır.

Resim, çocukları bize tanıtmaya yardımcı olan bir sanat dalı olduğu gibi, bireyin içinde bulunduğu yaşam koşulları ve bu durumdan psikolojik olarak nasıl etkilendiğini de anlatan bir araç niteliği taşımaktadır. Öğrencilerimizin zekâ, kişilik, yakın çevre özellikleriyle iç dünyasını yansıtmaya yarayan bir ifade aracı olarak bizler için de büyük önem taşımaktadır.

Hedefimiz; özgüveni gelişmiş, özgür fikir ve beceriler kazanmış, üretmeyi seven, estetik kaygı taşıyan, yaşadığı çevreye ve durumlara karşı farklı bakış açıları geliştirebilen bireyler yetiştirmektir.