Kodlama ve Robotik

Kodlama ve Robotik

Hedefi olan, hedefine koşan ama yarış atı olmayan, Ne istediğini bilen ancak asla bilmiş tavırlar takınmayan, 2 yabancı dil konuşan ama kendi dilini hor görmeyen, Teknolojiyi kullanan fakat teknolojinin esiri olmayan, Her görüşe saygılı ancak ilkelerinden taviz vermeyen, Bilimin ışığında, sporun ve sanatın yol arkadaşı olduğu, değerlerinin farkında olan nesiller yetiştirmek için GELİYORUZ!


Geleceğin tüm meslekleri büyük ölçüde kodlama ile ilgili olacak. Bu gereklilikten hareketle her çocuğun basit düzeyden ileri düzeye kadar kod yazma becerilerini öğrenmesi gelecek için zorunluluk olacaktır. Kod yazabilen bir çocuk dijital teknolojilerin çalışma prensiplerini kavrar, inovatif düşünceler ve ürünler geliştirebilir, teknik alanlarda daha fazla bilgi ve beceri sahibi olabilir.

Kod yazma sadece program dili öğretmez; aynı zamanda çocuğun analitik düşünme, mantıklı ve bilimsel düşünme alışkanlıkları kazanmasını sağlar. Kazanımlar; mantıksal ve matematiksel zeka, teknik zeka, yaratıcılık, farkındalık ve kendine güven gibi özellikleri geliştirir. AÇI Kolejinde kodlama ve robotik dersleri ile öğrenciler bir adım önde olacak.