Ritim Atölyesi

Ritim Atölyesi

Hedefi olan, hedefine koşan ama yarış atı olmayan, Ne istediğini bilen ancak asla bilmiş tavırlar takınmayan, 2 yabancı dil konuşan ama kendi dilini hor görmeyen, Teknolojiyi kullanan fakat teknolojinin esiri olmayan, Her görüşe saygılı ancak ilkelerinden taviz vermeyen, Bilimin ışığında, sporun ve sanatın yol arkadaşı olduğu, değerlerinin farkında olan nesiller yetiştirmek için GELİYORUZ!


Ritim ve melodinin ahengiyle yarının müzisyenleri burada yetişiyor. Yaşam beceri merkezinde harfler ve rakamlarla birlikte notalar da yerini buluyor.

Ritim duygusu ve işitsel becerilerin geliştirilerek öğrencilerin dikkat ve odaklanma yeteneklerinin sistemli bir şekilde desteklenmesi amacıyla oluşturulmuş bir eğitim programıdır. Bu programda öğrenciler hem çeşitli müzik ve ritim aletleriyle eğlenceli vakitler geçirecekler hem de özellikle işitsel dikkatlerini arttırarak akademik başarılarını destekleyen önemli bir kazanım elde etmiş olacaklar.

Sözel zeka, bedensel zeka, sosyal zeka, müziksel zeka ve içsel zekanın gelişiminde etkilidir. Yapma, hayal etme, el becerisi gibi önemli kazanımlar elde edecektir.

Mantıksal zeka, görsel zeka, bedensel zeka ve içsel zekanın gelişiminde etkilidir.