Yemek ve Keşif Atölyesi

Yemek ve Keşif Atölyesi

Hedefi olan, hedefine koşan ama yarış atı olmayan, Ne istediğini bilen ancak asla bilmiş tavırlar takınmayan, 2 yabancı dil konuşan ama kendi dilini hor görmeyen, Teknolojiyi kullanan fakat teknolojinin esiri olmayan, Her görüşe saygılı ancak ilkelerinden taviz vermeyen, Bilimin ışığında, sporun ve sanatın yol arkadaşı olduğu, değerlerinin farkında olan nesiller yetiştirmek için GELİYORUZ!


Her şey bir hayalle başlar. Şu an hayatımızda olan her şey ilk önce bir düşüncede saklıydı. İnsan gözleri açıkken nesneleri küçük görür. Kapatın gözlerinizi dünyanız büyüsün. Einstein ; "Mantık sizi A' dan B' ye götürün, hayal gücü ise her yere." der.

Yaratıcılık, özgün fikirler üretme sürecidir. Bilimde, sanatta, matematikte, teknolojide, gastronomide, öğretmenlikte, politikada, iş hayatında, aklınıza gelen daha sayısız alanda en önemli beceridir. Yaratıcılık tüm zekaları destekleyen temel alanlardan birisidir.

Örneğin matematiksel bir çalışmada, resim yaparken, bir şarkı bestelerken, roman yazarken, bir problemi çözerken, en çok ihtiyaç duyduğumuz şeydir. Yaratıcılık zeka ve yetenek ile birleştiğinde ortaya muhteşem sonuçlar çıkar. Her insanda yaratıcılık geliştirilebilir.

Bu atölye programı birçok farklı araç ve teknikler kullanarak çocukların yaratıcılıklarını geliştiren, yeteneklerinin farkına varmayı ve kendi sınırlarını aşmayı öğreten en önemli çalışmalardan birisidir.