Rehberlik Servisi

Hedefi olan, hedefine koşan ama yarış atı olmayan, Ne istediğini bilen ancak asla bilmiş tavırlar takınmayan, 2 yabancı dil konuşan ama kendi dilini hor görmeyen, Teknolojiyi kullanan fakat teknolojinin esiri olmayan, Her görüşe saygılı ancak ilkelerinden taviz vermeyen, Bilimin ışığında, sporun ve sanatın yol arkadaşı olduğu, değerlerinin farkında olan nesiller yetiştirmek için GELİYORUZ!


Her insan tıpkı parmak izleri gibi birbirinden farklıdır ve her insan özeldir.

Bu nedenle her öğrencimiz için, gelişim dönemi özellikleri dikkate alınarak gelişimsel ve önleyici rehberlik anlayışı ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisimiz, bireyin kendini tanıması, ilgi ve yeteneklerinin fark etmesi ve kendini gerçekleştirmesi amacıyla yapılan sistemli, profesyonel destek vermektedir.

Ayrıca Rehberlik Servisimiz öğrencinin gelişim sürecinde Velimize de rehberlik ederek eğitim öğretim sürecinin sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Kolejimizde düzenli yapılan kazanım ölçümleri ve deneme sınavlarıyla öğrencinin öğrenme süreci eksikleri tespit edilerek Hafta Sonu Etütleriyle tamamla çalışması yapılmakta ve Tam Öğrenme sağlanmaktadır.