Real Life English
Açı Koleji olarak yabancı dil öğreniminin ve gelişiminin uzun soluklu sürecini bir kenara bırakıyoruz, Öğrencilerimizin daha kısa sürede ana dile daha yakın dil becerileri geliştirmelerini sağlıyoruz. Çünkü ana dil edinme ile dil öğrenme arasında hayati farklar olduğunu biliyoruz. Bu bilgiyi öğrencilerimizin bir yabancı dili kusursuz şekilde edinmeleri için kullanıyoruz. Temel anlayışımız “no man is back” hiç kimse geri kalmayacak anlayışıdır. Sloganımız ise “Real Life English” yani gerçek yaşam İngilizcesidir. Gerçek hayattan kopuk ve sadece kitap metinleri üzerinden öğrenilen bir dil eğitimi asla kalıcı olmaz.

Konuşma Odaklı Eğitim
“Bir dili konuşamıyorsak bilmiyoruz demektir.” fikrinden hareketle sınıflarımızda her öğrenciye her konuyla ilgili konuşma süreleri verilir. Sınıf içinde öğretmenlerimiz her öğrencimizi konuşmaya teşvik eder. Her günün sonunda sınıfta serbest konuşma süreleri vardır.

Kelime Öğrenme Aktiviteleri
İngilizcede en çok kullanılan kelimeler, deyimler ve cümlelerin gerçek hayatta kullanılış şekillerinden milyonlarca örneğin elektronik ortamda öğrencinin kullanımına sunulduğu bir koleksiyondur. Bu yönüyle çok etkili bir kelime öğrenme yöntemidir.